Рослини

Що робити з горшечными квітами після покупки.

У садових центрах і магазинах горшкові рослини приваблюють нас яскравим цвітінням, складно не купити такий квітка для прикраси будинку. Але часто після покупки горшкові квіти в домашніх умовах буквально на очах втрачають свій гарний вид – квіти в’януть, бутони обпадають, листочки жовтіють.

Основну масу горшкових квітів для продажу завозять з далеких країн, де їх вирощують в промислових масштабах. Рослини перенесли довгий шлях, всі вони посаджені в торф, перліт або кокосовий субстрат. Для підтримки зростання і цвітіння кімнатних рослин заправлений комплексом добрив, але цього вистачить не надовго.

Квіти для продажу надходять у маленьких транспортувальних горщиках, невеликий об’єм субстрату вже щільно обплетений корінням. Розраховано, що рослини зможуть перебувати в таких горщиках, тільки до моменту продажу. Якщо ви помічали, то на квіти, які не були продані, роблять великі знижки, це значить, вони вже вичерпали свої ресурси і скоро можуть загинути. За рослинами, посадженими в торф доглядати складно, так як такий субстрат швидко пересихає або при частому поливі пліснявіє, корінці в ньому загнивають.

У квіткових магазинах температура підтримується +18.+20 градусів і висока вологість повітря, в таких умовах субстрат швидко не пересихає. Коли горшечный квітка потрапляє в квартиру, де температура тримається близько +25 градусів і низька вологість повітря, рослина починає страждати від спеки і сухий середовища, різких стрибків вологості субстрату, створюються сприятливі умови для розвитку хвороб і розмноження шкідників.

Горшкові квіти в домашніх умовах відчувають стрес, скидають квіти і бутони, в’януть і можуть загинути. Щоб не зазнати розчарування після покупки квітки в горщику потрібно адаптувати рослина до кімнатних умов, провести профілактичну обробку від хвороб і шкідників, а також як можна швидше зробити пересадку.

Що робити з кімнатною квіткою після покупки?

1. Купуючи новий квітка для дому, одночасно в магазині потрібно купити для нього постійний горщик, землю для пересадки, дренаж (великий керамзит) і кілька препаратів для обробки.

– Горщик для пересадки квітки повинен бути на 2-4 см більше в діаметрі транспортувального горщика і на 5-7 см вище. Це не означає, що квітка при пересадці буде заглиблений або додано більше землі на дно, від 3 до 5 см у висоту першим шаром повинен бути насипано великий керамзит або інший дренажний матеріал.

– Для профілактичного лікування нового рослини купіть «Фітоспорин».

– Квіти в магазині часто бувають заражені шкідниками, на них можуть зберігатися дорослі особини і личинки павутинного кліща, трипса, щитівки, попелиці. Тому горшкові квіти після покупки обприскують інсектицидним засобом – «Фітоверм», «Актеллік», «Фуфафон» та ін.

2. Принісши новий квітка додому необхідно помістити рослину на карантин подалі від інших рослин в будинку. Для карантину краще вибрати прохолодне місце з розсіяним освітленням без прямих сонячних променів, поряд поставити ємність із водою або робити часто обприскування, щоб підтримувати вологість повітря на високому рівні.

3. Під час карантину проведіть профілактичне лікування рослини від розвитку грибкових захворювань. Розведіть «Фітоспорин» у воді кімнатної температури 1 чайна ложка порошку на 1 літр води і, витримавши розчин 3 години, проведіть обприскування і полив.

4. Через 7-10 днів карантину, якщо на рослині не було виявлено жодної ознаки появи шкідників, то обробку інсектицидним засобом можна пропустити. Якщо ви помітите павутинку, липкі плями, комах на верхівках пагонів і зворотному боці листя, то проведіть обприскування обраним препаратом і залиште рослина на карантин ще на 10 днів.

5. Після карантину рослину потрібно пересадити в новий горщик. Багато продавців не рекомендують пересаджувати кімнатні квіти до закінчення цвітіння, але часто в маленькому горщику коріння квітки вже щільно обплели невеликий обсяг торфу і практично не мають субстрату і харчування, а відповідно і сил для пишного цвітіння, тому пересадку методом перевалки краще провести якомога раніше.

Порядок пересадки горщикового квітки після покупки:

– В новий горщик першим шаром насипте керамзит висотою 3-5 див. Через дренажний шар буде йти зайва вода в піддон після поливу, знизиться ризик перезволоження рослини.

– На шар керамзиту насипте шар землі висотою 2-3 див.

– Вийміть рослину з грудкою коренів, не руйнуючи його, помістіть в новий горщик по центру, щоб рівень грунту був нижче на 1-2 см краю горщика.

– По краях навколо досипте землю, заповнюючи порожнечу між стінками горщика і грудкою коренів.

– Проведіть полив, якщо земля осяде, то досипте її повторно. Таку обережну перевалку перенесе навіть квітуча рослина без осипання квіток і бутонів.

5. Після пересадки квітка тримайте ще кілька днів в умовах карантину. Потім можна переставити новий квітка в компанію до інших кімнатним рослинам на сонячне місце при звичайній кімнатній температурі.

6. Підживлення квітучим культур починайте робити через 10 днів після перевалки, використовуючи комплексне мінеральне добриво спеціально для квітучих рослин.

Related posts

Leave a Comment