Йод для рослин застосування в городі
Рослини

Йод для рослин застосування в городі

Йод завжди є в домашній аптечці – це чудовий антисептик для знезараження подряпин, саден. Йод для рослин також може бути корисним як захист від хвороб, а підживлення йодом розсади та дорослих рослин посилює ріст, цвітіння, прискорює дозрівання плодів. Сироватка та йод для огірків та помідорів, як правильно використовувати розчин читайте у цій статті https://xsmart.com.ua/?p=12264.

Застосування йоду на городі безпечне для рослин, для ґрунту та для людини, при дотриманні простих запобіжних заходів і не перевищенні дозування при приготуванні розчинів.

Вміст йоду в навколишньому середовищі є важливим для нормального обміну речовин, як для людей, так і для рослин. У регіонах з низьким відсотком вмісту йоду у ґрунті, повітрі та у воді, людям рекомендують приймати добавки з йодом, як вітаміни, так і для рослин підживлення з йодом підвищують силу зростання овочевих культур, прискорює дозрівання врожаю, попереджає появу бактеріальних та грибних захворювань. Встановлено, що йод у рослин прискорює обмін речовин, тобто підвищує засвоєння азоту та інших поживних елементів, звичайно, за умови, якщо використовувати цю речовину за правилами.

Прекрасні результати після підживлення йодом дають томати, перці, баклажани, полуниця, огірки та капуста. Йодом, розведеним у воді можна проводити поливи як підживлення під корінь, позакореневе підживлення та обробку рослин від хвороб обприскуванням по листі, а також замочування насіння для знезараження.

Передпосівна обробка насіння з метою знезараження від грибних та бактеріальних хвороб проводиться перед сівбою. Для замочування насіння з йодом розчин готують у співвідношенні 1 крапля на 1 літр води. У цьому розчині з йодом насіння в тканинному мішечку тримають 3-6 годин. Після замочування насіння з йодом вони швидше проростають, сходи менш схильні до «чорної ніжки».

Підживлення рослин йодом

Коли у розсади томатів, перців та баклажан утворилася пара справжніх листочків, проведіть підживлення з йодом. Для поливу розсади з йодом готують слабкий розчин 1 крапля на 3 літри води. Полив розсади йодним розчином попереджає появу захворювань рослин, діє як засіб, що зміцнює і стимулює зростання.

Наступне підживлення овочевих культур з йодом проведіть після висадки розсади в ґрунт, коли рослини почнуть формувати перші квіткові кисті та бутони. Для підживлення томатів, перцю, баклажанів і полуниць йодом готують розчин: на 10 літрів води розводять 3 краплі йоду. При поливі витрата має бути від 0,5 до 1 літра на одну рослину залежно від її розміру. Підживлення з йодом, як і будь-який полив розчином з добривом, слід проводити після попереднього поливу по вологому ґрунту.

Коли овочі формують плоди, зробіть заключне підживлення з йодом для прискорення дозрівання врожаю. Для цього готують більш насичений розчин, на 10 літрів води розводять 10 крапель йоду.

Йод для рослин застосування в городі

Для огірків корисно робити позакореневі підживлення з йодом, обприскуючи рослини за листям розчином, приготованим за рецептом: на 10 літрів води розводять 1 столову ложку сечовини, 5 крапель йоду та склянку молока чи сироватки.

Підживлення полуниці з йодом проводиться навесні і на початку літа, це прискорює її зростання після зими, підвищує врожайність і служить профілактикою від сірої гнилі ягід. Для обробки полуниці йодом роблять розчин: на 10 л води 10 крапель йоду. Водою з йодом поливають кущики полуниці з лійки, щоб змочити листя і землю навколо рослин. Підживлення полуниці з йодом рекомендується провести навесні з початком росту листя та після випускання квітконосів.

Йодом можна підгодовувати кімнатні рослини. Для удобрення кімнатних квітів 1 краплю йоду розчиняють у 1 літрі води. Поливати рослини горщиків розчином з йодом потрібно по вологій землі, після попереднього поливу, щоб не обпалити коріння.

Застосування йоду для захисту рослин

Йод є чудовим засобом захисту томатів від фітофтори. Це небезпечне захворювання часто проявляється в період плодоношення, коли сформовані плоди темніють і стають непридатними для споживання.

Рецепт розчину для профілактики та лікування томатів від фітофтори такий: візьміть 1 літр знежиреного молока або сироватки, розмішайте в 9 літрах води та на 10 літрів отриманого розчину додайте 40 крапель йоду. Обприскуйте томати від фітофтори кожні 10-14 днів. Повторіть обробку помідорів від фітофтори не менше трьох разів, навіть якщо хвороба пішла. Обприскувати рослини потрібно по листі, стеблах, плодах, а також землю навколо кущів та гряд.

Фітофтори та інші захворювання у томатів швидше розвиваються при вирощуванні їх у теплицях, так як у повітрі хвороботворні організми захищені від впливу зовнішнього середовища і швидко заражають сусідні рослини. Так як йод має сильний антисептичний засіб і легко випаровується, можна для знезараження атмосфери в теплиці повісити кілька відкритих пляшечок з йодом. Вішайте пляшечки на початку літа, поки хвороба не проявилася. Повітря, наповнене випарами йоду, для людини небезпечне, тому перед роботою в теплиці закрийте пляшечки і провітріть її.

Для боротьби з борошнистою росою на огірках, винограді та інших культурах добре допомагає засіб з йодом. Для приготування розчину від борошнистої роси в 9 літрах води розведіть 1 літр молока або сироватки та 10 крапель йоду. Для прилипання розчину до листя додайте ложку рідкого мила або стружку господарського мила. Обприскування від борошнистої роси проводять кожні 7-10 днів.

Related posts

Leave a Comment