Рослини

Чим підживити кімнатні квіти – добрива для росту і пишного цвітіння

Кожен квітникар любитель приходить до моменту, коли хоче, щоб його квітка росла швидше і пишно цвів.

Я до цього прийшов, коли побував в гостях у друга і був просто здивований, його превеликий фікусу, а мій був раз в 5 менше, адже ми купували його в один день. Ще у нього вдома було дуже багато квітучих квітів: Герань, Орхідеї, кімнатні троянди, Гібіскус і виглядали так, немов з рекламного буклету.

Я хотів дізнатися секрет, але його дружина, щось розповідала мені про сприятливу енергетику в будинку і що це секрет її бабусі. Так і не зміг дізнатися секретний інгредієнт для зростання і цвітіння. Але я знав, що вона хімік, тоді і почав вивчати науку під назвою – агрохімія.

Виявилося, не все так складно, але є свої тонкощі для кожного виду рослин.

Удобрюємо кімнатні квіти

Кімнатні квіти, як правило, діляться на 2 види:

  • Ті, що квітнуть.
  • Ті, які не цвітуть.

Ще існує 3 важливих елементи для рослин під назвою NPK.

  • N – азот,
  • P – фосфор,
  • K – калій.

Є ще інші макроелементи, але вони не так важливі, як ця трійка.

Азот відповідає за ріст і розвиток наземної листової маси. Завдяки азоту, кімнатні квіти активно ростуть і розвивають велику кількість листя.

Фосфор – допомагає розвивати кореневу систему і допомагає активно зав’язувати багато бутонів, що дозволяє рослині активно цвісти.

Калій – необхідний одночасно для всього: коренів, квітів, здоров’я рослин.

Добрива для кімнатних квітів, які ніколи не цвітуть

Для таких кольорів наголос завжди робимо на азот, коли рослина ще маленьке і необхідно набрати масу. Активно в цей період підгодовуємо, де в NPK найбільше азоту. Коли рослина підросте, то вибираємо рівну формулу NPK.

Підгодовувати необхідно в весняний і літній період.

Можна підгодовувати 1 раз в місяць або вносити добриво щотижня по чуть-чуть.

Добрива для квітучих кімнатних квітів

Для таких рослин, коли рослина тільки набирає масу краще всього використовувати добриво з рівною формулою і удобрювати кожні 2 тижні.

Коли квітка почне набирати бутони, то акцент робимо на NPK з перевагою фосфору та калію, азот у цей період суттєво скорочуємо або зовсім прибираємо.

Моя міні Орхідея, ще цвіте після пересадки. Поставив її під лампи, вона аж поміняла колір

Які добрива використовувати

Зараз дуже багато добрив, від найдешевших до найдорожчих. Але найголовніше, звертайте увагу на добриво, де вказано NPK у складі в кількісному співвідношенні, якщо кількість мінеральних речовин не вказано, навіть не купуйте таке добриво, воно не якісне. Виробник навіть не спромігся перевірити, чого у нього там намішано в складі і скільки.

Я перший час по недосвідченості завжди купував добрива для орхідеї, добриво для кактусів, для фікусів. Знаєте, скільки у мене було цих баночок? Безліч.

Зараз просто купую сухі збалансовані добрива для всього, але лише дивлюся на формулу NPK.

Приклад добрива, зверніть увагу на NPK, перше для росту рослин з упором на азот, а втричі добриво для цвітіння з упором на фосфор.

В моїх запасах є добрива з рівною формулою NPK і є добрива, де найбільше фосфору і калію. Більше ніякі не купую.

Варто використовувати натуральні добрива?

Чому немає. Тільки от більшість натуральних добрив – це чистий азот і буде гнати листову масу, для квітучих це не дуже добре.

Related posts

Leave a Comment