Родина

Свекруха і невістка… війна чи мир?

Про взаєминах свекрухи і невістки сказано багато. І так уже склалося, що в більшості своїй це зовсім не радісні оповідання.

Яка молода і не дуже дівчина/жінка, збираючись заміж, не з жахом думає про майбутню появу в її життя свекрухи? Розповіді подруг, історії з Інтернету малюють в її уяві не маму чоловіка, а такого собі монстра, покликаного отруїти життя.

Яка свекруха не боїться появи невістки? Чи вдасться налагодити контакт, буде взаєморозуміння?

Дві жінки з жахом чекають зустрічі один з одним, спочатку налаштувавшись на негатив.

Але невже між свекрухою та невісткою може бути тільки війна?

«Все що потрібно свекрухи – будь-яким способом вивести невістку на скандал, облити брудом і її ж залишити винною», – читаю я в Інтернеті. «Свекруха треба відразу ставити на місце», – радить інший автор.

Дуже хочеться запитати авторів цих опусів: «Ви серйозно? Ви, правда, так гадаєте?»

Як начитавшись подібних висловлювань вибудовувати відносини двом жінкам? Як почати по-людськи спілкуватися і піти від стереотипу: свекруха + невістка = війна?

Порада №1.

Ви, звичайно, опис негативного досвіду спілкування свекрухи і невістки в Інтернеті можете прочитати, можете вислухати скарги подруг. Та що я кажу! Ви це природно зробите, хоча б їх цікавості. І це буде правильно, але тільки в тому випадку, якщо ви зробите це лише з однією метою – взяти уроки з чужого досвіду і не допустити у своїй родині негативного розвитку подій.

Порада №2

Пам’ятайте, що дружба між невісткою і свекрухою, прямо як у дитячій пісеньці, теж починається з посмішки. З посмішки, доброзичливого ставлення. Погодьтеся, якщо невістка буде привітно щиро посміхатися свекрухи, навряд чи нормальна доросла жінок відповість їй хамством і навпаки.

Порада №3

Народна мудрість говорить: «Зі своїм статутом у чужий монастир не ходять». Не намагайтеся переробити прийнятий спосіб життя в родині свекрухи. Не перевоспитывайте її сина, а свого чоловіка. Заняття марне і крім конфліктів нічого не принесе. Якщо для вас щось не прийнятно, спробуйте знайти компроміс. Ні, терпіти і мовчати не треба, але завжди потрібно спробувати домовитися. Поважають один одного люди завжди знайдуть спільну мову.

Порада №4

Випливає з Ради №3. Свекрухи і невістки, відносьтесь з повагою один до одного.

Порада №5

Будьте тактовні по відношенню один до одного. Це стосується і невістки, так і свекрухи. Пам’ятайте, гарне виховання ніхто не відміняв.

Рада №6

Тільки для невістки. Ніколи не скаржтеся свекрухи на свого чоловіка. Пам’ятайте, що їй він син. А який матері приємно, коли критикують її дитини. Вирішуйте всі свої питання тільки з чоловіком, не залучаючи третіх осіб. А от хвалити чоловіка перед свекрухою можна і навіть потрібно.

Порада №7

Знову рада лише для невістки.

Ніколи не говорите чоловікові погано про свекрухи. Пам’ятайте, що йому вона – мати, найрідніша та найдорожча людина на землі.

Порада №8

Тільки для свекрухи. Ніколи синові не говоріть погано про невістку. Не змушуйте його робити вибір між двома жінками: матір’ю і дружиною. Вмійте розмовляти і домовлятися з невісткою самі.

Порада №9

НАЙГОЛОВНІШИЙ.

Невістка і свекруха, пам’ятайте, що ви обидва любите ОДНОГО і ТОГО Ж чоловіка. Так зробіть щасливим і його, і себе!

Ці поради, перевірені досвідом. У мене були ідеальні стосунки зі свекрухою. І найкраща свекруха. Дуже багатьом у своєму житті я завдячую їй, навіть тим, що змогла закінчити університет.

Було просто? Не завжди. Характер у моєї свекрухи був дуже владний. Якщо вірите в гороскопи, то скажу, вона тигр і лев одночасно. Буду критичною, я теж не подарунок. Так вийшло, що вона мене маленькою дівчинкою вчила в школі. Я її страшно боялася. Та все думала: «От у кого-то така родичка? Добре, що не в мене». Але життя-хитра штука. Саме ця жінка багато років потому стала моєю свекрухою. І довгі роки ми зберігали з нею дуже теплі стосунки. Наше спілкування з нею було не тільки родинним. Ми з нею примудрялися чудово разом працювати. Спочатку просто як колеги, а потім вона працювала в моєму підпорядкуванні. І ніколи я не почула в свою адресу образи, хамство. Вона від мене теж. Буває, ми сперечалися. Не без цього. Але це завжди був швидше конструктивна розмова, без образ, на благо сім’ї або роботи. Зараз я можу тільки сказати: «Світла їй пам’ять. І спасибі, що вона була в моєму житті».

Невістки і свекрухи, бережіть один одного, любіть один одного. Зрештою, від вашої мудрості, від того, як ви зможете домовитися, залежить щастя всієї родини!

Related posts

Leave a Comment