Планети

Які корисні копалини є на марсі? І чи вистачить їх першим людям

Вже сьогодні ведуться розмови про заселення Марса першими людьми. Там є все необхідне для життя – тепло, вода, кисень, корисні копалини. Але скільки їх там? І чи вистачить їх першим колонізаторам?

Ученим давно відомо, що Марс має не малим природним багатством. На планеті у величезних кількостях присутні залізо, алюміній, вольфрам. Також там присутній літій, мідь, реній, уран, кобальт, ніобій, цинк, золото і платина.

Зрозуміло на нашу планету транспортувати їх поки що неможливо. Можливо, в далекому майбутньому, переліт на Марс не буде вимагати таких зусиль і грошей, але поки що доставка одного кілограма корисного навантаження (наприклад, палива) із Землі на Марс – тобто, висновок цього кілограма на низьку навколоземну орбіту, відправку до Марсу, уповільнення космічного апарату при виході на орбіту планети і нарешті безпечну посадку на поверхню – потрібно спалити 225 кілограмів ракетного палива, що становить близько 8 тисяч рублів. Здавалося б мало, але якщо врахувати що ракета при старті (порожня) спалює 350 тонн ракетного палива (14 мільйонів рублів), то стає зрозуміло, що транспортувати мінерал з Марса не раціонально.

Для людства буде вигідніше добувати їх там, для розвитку цивілізації. рація цих речовин може варіюватися від однієї області планети до іншої. Ця задача ускладнюється ще і низькою гравітацією Марса – копати в таких умовах, використовуючи перевагу маси набагато складніше. На Землі для видобутку корисних копалин ми зазвичай використовуємо великі машини. Їх розміри і вага дозволяють прикладати достатньо зусиль для того, щоб «вгризатися» в грунт. Везти на Марс таку розкіш буде абсолютно неприпустимо. Пам’ятайте проблему вартості? З кожним грамом, який буде відправлений на Марс, ціна всього запуску буде постійно зростати. Тому в NASA працюють над тим, як проводити видобуток мінералів на Червоній планеті з використанням легковагої устаткування.

Підписуйтесь на канал, щоб не пропускати нові цікаві статті! Ну а я бажаю вам удачі!

Related posts

Leave a Comment