Спорт

Чому з’являється «вдові горбик» і що з ним робити?

Помічали у жінок ущільнення і потовщення на задній частині шиї? Зустрічається навіть у молодих – Леді Гага, Айшвари Рай, Крістіна Агілера яскравий приклад. Це так званий « (він же «загривок» або клімактеричний горб). Являє собою скупчення жирової тканини на нижній частині шийного відділу, естетичний недолік, який може бути симптомом ряду захворювань. А яких і як позбутися від проблеми, обговорюємо з – лікарем вищої категорії та завідувачем відділення мануальної терапії Кунцевського центру Evolutis Clinic.

Цікаво! Назва «вдові горбик» виникло ще в часи Середньовіччя. Дефект у більшості випадків розвивається у жінок після 45-50 років, які у такому віці вже частіше вдови. До речі, з’явитися він може і у чоловіків, а західні лікарі називають його «буйволиный горб» з-за зовнішньої схожості з шиєю цієї тварини.

Чому утворюється «вдові горбик»

Насамперед пропонуємо розібратися, в чому причина ущільнення на задній частині шиї.

На сьомий шийний хребець припадає велике навантаження – при неправильній поставі і нахилі голови вперед, навантаження посилюється, в цій зоні розростається сполучна тканина, яка стає додатковим зміцнює корсетом для хребця. Поступово зростає і кількість жирової тканини, відбувається здавлювання судин, застоюється лімфа, ущільнення також зростає.

Утворилася «загривок» не тільки естетичний дефект, але і фактор, який позначається на здоров’ї.

Ось основні фактори, які можуть призвести до появи «вдовьего горбик»:

 1. Погана постава з-за звичок, способу життя, постійного перенапруження м’язів плечового пояса. Наприклад, важка фізична праця, постійне носіння тягарів на спині/плечах, робота за комп’ютером або зі смартфоном можуть призводити до появи характерного ущільнення на шиї.
 1. слабкість зв’язкового апарату, травми шиїОстеохондроз, . Все це може стати причиною розростання сполучної тканини, відкладення жирових накопичень.
 2. Вікові зміни. З віком відбувається ослаблення м’язів спини. З прогресуванням дегенеративних змін хребта часто посилюється “сутулість”, тобто гіперкіфоз грудного відділу хребта, як наслідок, “вдові горбик” збільшується.
 3. Зайва вага. Шия – одна з областей, де цілком можливо поява жирових відкладень. Це особливо актуально при абдомінальному типі ожиріння, коли жирові відкладення накопичуються переважно у верхній частині тіла. «Загривок» у жінок утворюється головним чином у період клімаксу або при гормональних збоях, коли через зниження вироблення жіночих статевих гормонів активніше відбувається утворення жирових накопичень у верхній половині тулуба.
 4. Синдром Кушинга – надлишкова вироблення наднирковими гормону стресу кортизолу. Один із симптомів захворювання – набір ваги і поява холки.
 5. Тривалий курс лікування деякими препаратами. Наприклад, кортикостероїдами, які також можуть призводити до підвищення рівня кортизолу в організмі з усіма наслідками.

Що робити?

Щоб позбутися від проблеми, потрібно визначитися з її причинами. Для цього може знадобитися консультація:

 • ендокринолога з аналізами на рівень гормонів та іншими обстеженнями;
 • травматолога-ортопеда для оцінки постави, підтвердження або спростування діагнозів «остеопороз», «остеохондроз».

Рекомендації з лікування дасть лікар залежно від виявлених причин і підтверджених діагнозів.

Для профілактики і зменшення «вдовьего горбик» ефективні такі рекомендації:

 • стежити за поставою, намагатися тримати спину і шию рівно, не нахиляти голову вперед і вниз;
 • ;
 • мануальна терапія у;
 • помірні фізичні навантаження, опрацювання і зміцнення м’язів шиї і плечового комплексу;
 • фізіотерапевтичні процедури.

Мета процедур – поліпшення кровообіг і скорочення застою лімфи в проблемній зоні, скорочення жирових відкладень.

Запрошуємо в Кунцевський центр Evolutis Clinic, якщо є скарги на здоров’я. У нашому штаті є лікарі різних спеціалізацій, які допоможуть визначитися з причинами захворювань і підберуть дієві методи лікування і профілактики. Бажаємо всім міцного здоров’я і чекаємо зустрічі тут і на нашому каналі!

Інші публікації каналу:

Related posts

Leave a Comment