Рослини

Кімнатні рослини для темних приміщень

Для прикраси житлових приміщень з недостатнім природним освітленням часто використовують невибагливі кімнатні рослини певних видів. Це тіньолюбні і такі представники світу декоративної флори, які відмінно ростуть в затінених зонах. Які рослини варто вибирати для озеленення темних куточків приміщення?

Спатіфіллум

Особливості рослин для темних кімнат

При облаштуванні житла багато власників квартир і будинків замислюються про озеленення кімнат. Приміщення, в якому не вистачає сонячного світла, вимагає особливого підходу. У цьому випадку необхідно вибирати рослини, які добре переносять дефіцит освітлення. Їх можна розділити на 2 основних види:

 • тіньолюбні;
 • тіньовитривалі.

Тіньолюбних декоративним рослинам характерна невелика інтенсивність

Тіньовитривалі рослини можуть рости і активно розвиватися в сонячних та затінених куточках приміщення. Їм характерне горизонтальне розташування гладких і широких листків в одній площині (листова мозаїка). За рахунок розташування вони мінімально затінюють один одного і отримують достатню кількість сонячного світла.

У деяких тіньовитривалих рослин за умови яскравого освітлення листя стають дрібними, блідими і непривабливими. Частина рослин при попаданні прямих сонячних променів стають більш оригінальними. На стеблах і листі виробляється особливий пігмент – антоціан, за рахунок чого вони набувають лілово-червоний, іноді буро-коричневий відтінок.

Різновиди тіньолюбних і тіньовитривалих рослин

Декоративні кімнатні рослини, які можуть рости в тіні, також можна розділити на кілька категорій. Вони відрізняються особливостями будови, умовами розвитку, вимогами до освітленості і догляду на групи:

 • квітучі;
 • декоративно-листяні рослини;
 • крупноміри (солітери);
 • ліани, ампельні і кучеряве тіньовитривалі види.

Квітучі рослини цінуються за здатність ефектно цвісти навіть при дефіциті освітленні. Є багато тіньовитривалих представників декоративної флори, які в період цвітіння можуть радикально перетворити будь-який інтер’єр. Особливою популярністю у садівників користуються бегонії, узамбарські фіалки, антуріум, фуксія, клівія, цикламен.

Для збалансованого, повноцінного харчування тіньолюбних квітів можна використовувати ефективний концентрований органо-мінеральне серії Здоров’я. Добриво, розроблений в лабораторії Bona Forte, містить повний комплекс речовин для підвищення імунітету рослин і відновлення грунту:

 • NPK, калій, фосфор. Основні макроелементи харчування, що забезпечують життєдіяльність рослин.
 • Гумінові кислоти. Природний стимулятор, який відновлює грунт і підтримує імунітет рослин.
 • Мікроелементи в хелатній формі. Забезпечують повноцінне харчування тіньовитривалих рослин, а також засвоєння мікроелементів пролонгованої дії.

Декоративно-листяні рослини – це представники декоративної флори, цвітіння яких в кімнатних умовах важко. З їх допомогою можна ефектно прикрасити передпокій, балкон, спальню та інші затінені місця в приміщенні. Незважаючи на відсутність цвітіння, в кімнатному садівництві вони цінуються за декоративність, оригінальне забарвлення і форму листя. Для озеленення темних приміщень часто використовують хлорофітум, сансевієрія, аспидистру, аглаонему.

Ліани, кучеряві й ампельні рослини – кімнатні рослини, які добре переносять нестачу сонячного світла. Тому їх часто використовують для прикраси приміщень, розташованих на тіньовій стороні будівлі. Недолік освітлення не впливає на розвиток і темпи зростання цих невибагливих і витривалих представників декоративної флори. В квартирі частіше вирощують плющ звичайний, традесканцію, тетрастигму.

Добриво для декоративно-листяних серії КРАСА

Пальми і крупноміри – це група тіньовитривалих дерев або чагарників. Їх успішно вирощують в домашніх умовах, так як вони відрізняються невибагливістю, не бояться затінених куточків приміщення і ростуть до 2 метрів висоти. Тіньовитривалі рослини цієї групи рослинники зазвичай використовують для прикраси мало освітлених і просторих приміщень. Популярні представники рослин – фікус бенджаміна, хамедорея, драцена маргіната, заміокулькас.

Для стимулювання зростання та посилення декоративності тіньовитривалих рослин рекомендується використовувати концентрований мінеральне серії Краса. Добриво містить комплекс речовин, які необхідні для збалансованого повноцінного живлення рослин:

 • Mg (магній). Сприяє процесу
 • Вітаміни B1, C, PP. Вони посилюють зелень листя, ефективно стимулюють ріст і сприяють збільшенню обсягу листової пластини.
 • Янтарна кислота. Ефективний стимулятор росту, який активує процеси розвитку і росту рослин.
 • Мікроелементи в хелатній формі. Вони забезпечують повноцінне харчування рослин, засвоєння мікроелементів пролонгованої дії.

Список рослин і догляд за ними

Аглаонема відрізняється довгастими листям з унікальним строкатим забарвленням. Ця рослина росте повільно, тому його пересаджують рідко (раз в 3 роки). Аглаонема любить тепло, підгодівлю, й вологе повітря, через що її треба часто обприскувати. Рослина не виносить диму і протягів. Рослина треба посадити в низький горщик і поставити в місце, куди не потрапляють прямі промені сонця. Варто враховувати, що в повній тіні строкате біло-зелені або жовто-зелені листя втратять унікальну декоративність і перетворяться в однотонні зелені.

Аглаонема

Аспідістра – витривале кімнатна рослина сімейства Спаржевих, яке англійці з-за невибагливості називають “чавунним”. Цю рослину можна поливати рідко, воно не боїться забрудненого або сухого повітря. Небезпека для аспідістри представляють прямі промені сонця, так як вони можуть обпалити листя рослини. Тому горщик з цією квіткою не рекомендується ставити біля вікна. Пересаджувати аспидистру можна в разі крайньої необхідності, не частіше ніж 1 раз у 5 років.

Аспідістра

Солейролія (гелксіна або хелсина) – це унікальна рослина з невеликими ніжними листочками, зовні схожа на мох. Воно привабливо виглядає в підвісних кашпо і в компактних горщиках по сусідству високими рослинами. Гелксіна гармонійно покриває грунт, як зелений килим. Це рослина не можна підсаджувати до низьких рослин, так як воно може їх “задушити”. Для догляду за рослиною необхідний частий полив і регулярне обприскування, сухе повітря висушує ніжні листя рослини і рослина гине. Щоб розмножувати солейролію треба відщипнути грудку землі з кількома стеблинками, після чого прикопати їх у новому горщику.

Солейролія

Папороті – тропічні рослини, які також можна вирощувати в домашніх умовах. Вони чудово ростуть в тіні, однак, не люблять сухе повітря. Їх нараховують більше тисячі видів, з них найбільш прості в утриманні: птеріс критський, циртомиум, даваллия, аспленіум (костенец) гніздовий, нефролепис і пеллея круглолиста. Будь-який вид папороті потребує частого обприскування листя, особливо в період опалювального сезону. Земля в горщику повинна бути злегка вологою.

Плющ (хедера) – популярна ліана, яка прикрашає стіни приміщення зеленим “водоспадом”. Ця рослина відрізняється швидким ростом і має безліч видів, які бувають овальними, зірчастими, гофрованими і рівними листям. Листя плюща обплітаються навколо опори і можуть мати однотонну або строкату забарвлення (жовто-зелену або біло-зелену). Рослина потребує регулярного обприскування і любить півтінь. Плющ треба пересаджувати в горщик більшого діаметра мінімум 2 рази в рік.

Плющ

Сансевієрія – вічнозелена багаторічна і безстебельна рослина. Її також називають Зміїна шкіра, Тещин язик. Це рослина невибаглива, може рости в тіні і на сонячній стороні. Сансевієрія переносить протяги, занадто сухе повітря і нечасті поливи. Навіть якщо її не пересаджувати кілька років, вона буде привабливою і міцною. Різні види сансевіеріі можуть мати низькі щільні розетки або листя висотою до 1 м. Ця рослина не виносить перезволоження грунту, в зимовий період його слід поливати вкрай рідко.

Сансевієрія

Сциндапсус (Потосі) – ліана з восковими строкатим листям, яку британці називають Чортів плющ. На яскраво-зелених листках рослини є білі або жовті розводи. Якщо сциндапсус помістити в повній тіні, його листя можуть зблякнути. Це популярне домашнє рослина привабливо виглядає в підвісній горщику, коли його листя естетично опускаються по стіні. Сциндапсус не любить сухе повітря, протяг і прямі промені сонця. Щоб рослина краще росло, його потрібно часто обприскувати.

Сциндапсус

Аспленіум або Костенец гніздовий – велика рослина сімейства папоротниковых. В Англії його називають Bird’s Nest Fern, що в перекладі означає “папороть” пташине гніздо”. Велика рослина має мечоподібні листя, довжиною до 60 див Аспленіум як і звичайний папороть любить вологе повітря, тінь і регулярне обприскування. Не рекомендується торкатися до молодим листям рослини. Горщик з асплениумом не можна ставити біля радіатора або батареєю центрального опалення, так як тепле і сухе повітря його погубить.

Аспленіум

Фатсия – унікальна рослина, яку вирощують з вікторіанських часів з-за блискучих і привабливих листя. Це красиве рослина віддає перевагу яскраве світло і прохолоду. Однак, при необхідності фатсія здатна пристосуватися практично до будь-яких умов. Рекомендації по догляду за рослиною:

 • Краще купувати невелика рослина, якщо його правильно підгодовувати і раз в рік пересаджувати воно швидко виросте і через 2 роки досягне висоти близько 1 м.
 • Фатсія воліє часте обприскування, також рекомендується регулярно обполіскувати рослина під душем.

Фатсія

Філодендрон лазячий – тропічна рослина з яскраво-зеленими, щільними і блискучими листям. Воно любить розсіяне світло і вологе повітря. Філодендрон – саме невибаглива рослина з сімейства Ароїдних. Він відмінно росте в тіні. Це рослина являє собою повзе ліану, тому для опори рослини треба посадити в горщик волохатий стовпчик. Філодендрон лазячий потребує періодичного обприскуванні.

Філодендрон

Спатіфіллум – вічнозелена багаторічна рослина з великого сімейства ароїдних. Назва домашнього рослини походить від грецьких слів: спата і філум (перекладається як покривало і лист). Спатіфіллум (лат. Spathiphyllum) – це теплолюбива рослина, яка вимагає відходу з дотриманням наступних правил:

 • оптимальна температура для росту спатифиллума 22-23C;
 • рослина добре росте при температурі вище 18 C;
 • спатіфіллум не любить протягів.

Спатіфіллум

Драцена облямована відрізняється довгими і вузькими листям довжиною до 70 см. Її також називають “помилкової пальмою”, так як вона має зовнішню схожість з цим деревним рослиною. Воно має здерев’яніле стебло з невеликим пучком листя на верхівці, зовні нагадуючи розкидисту пальму. Драцена – сама не вибаглива сімейства Спаржевих. Вона нормально сприймає тінь, не вимагає особливого догляду і не боїться зниження температури повітря. Найкраще драцена розвивається в легкій тіні, якщо її помістити біля західного або східного вікна.

Драцена

Бегония – распространенное комнатное растение, которое относится к известному семейству бегониевых. Имеет большое количество сортов, которые отличаются привлекательными и крупными цветками. Бегония неприхотливое растение, которое любит влажный воздух. Растение не должно подвергаться воздействию прямых лучей солнца. Бегонии надо систематическое проветривание, но нужно оберегать от сквозняков, низких и высоких температур воздуха.

Бегония

и другие полезные статьи читайте у нас на .

Related posts

Leave a Comment